1.250 TL ve üzerine ÜCRETSİZ KARGO

Hakkımızda

Biz çocukken annelerimiz, komşu teyzelerimiz bir araya toplanır, ellerine işlerini önlerine çaylarını alır bir yandan muhabbet eder bir yandan da muhteşem el yapımı eserler meydana çıkarırlardı. Ben de böyle bir kültürden geldiğim, annem evde bir dakika bile eli işsiz kalmadığı için etkilendim, sonunda kendimi elişi ürünler yaparken buldum.

Hobici Kutu’da bu sayede ortaya çıktı. Bu ürünleri sadece kendim ve tanıdıklarım için değil, onlara değer veren, yaşam alanlarında görmeyi sevenler için de tasarlamaya başladım.

İlk zamanlar çok zor oluyordu. İnsan yaptığı her tasarımla duygusal bağ kuruyor sonuçta. Onlardan ayılmayı zor öğrenmiş olmakla beraber değerini bilen insanlarla paylaşmanın hazzını duymakta iyi hissettirdi. Birde biraz öğrenmeye aç bir insan olunca sadece makrome, örgü, boyama gibi hobilerle yetinmiyor insan. Her seferinde yeni bir tasarımı farklı bir teknikle ortaya çıkarmayı istiyor. Hal böyle olunca da isme Hobici Kutu yakışıyor.

Bu proje de başlangıçta kendi başıma olsam da sonradan etrafımda aynı benim gibi olan insanların da olduğunu fark ettim. Birlikten kuvvet doğar dedik ve onların tasarımlarını da sayfama eklemeye başladım. Ve şimdi bir grup tasarımcının hep birlikte çalıştığı bir alan haline geldi Hobici Kutu.

Hobici Kutu yalnızca el yapımı ürünlerin sergilendiği, satışının yapıldığı bir yer de değil aslında. Blog sayfası, Instagram, Facebook, YouTube, Pinterest, GooglePlus gibi sosyal medya hesapları ile de hobi severlere, el işi yapmaya meraklı kişilere ulaşmayı hedefleyen de bir yapısı var. Resimli nasıl yapılır blog yazılarımız, sosyal medya kanallarında yayınlanan nasıl yapılır videolarımızı takip ederek bir yandan size gönderilen ürünlerin nasıl yapıldığını görebilir, diğer yandan kendiniz yapmak isterseniz izleyerek tasarımlarınızı hayata geçirebilirsiniz.

Gelelim “Hobici Kutu’da neler var?” sorunun cevabına. Makrameler, seramikler, örgü bebekler, amigurumi oyuncaklar, kapı süsleri, dekoratif duvar objeleri, kullanışlı banyo aksesuarları, salon süs eşyaları, bardak altlıkları, bahçe dekorasyon objeleri, kolyeler, kolye uçları, bilezikler, bileklikler, küpeler, şahmeranlar, vücut kolyeleri, halhallar, saç aksesuarları iplerle handmade üretimi yapılabilecek tüm ürünleri Hobici Kutu’da dönem dönem ya da sürekli bulmanız mümkün…